Zabieg wykorzystujący fibrynę na skórę głowy- co można dzięki…
Fibryna to nic innego jak pewien rodzaj białka, który wytrąca się z osocza krwi podczas procesu krzepnięcia. Jednakże fibryna pozyskiwana z krwi pacjenta jest też źródłem wysokiego stężenia czynników wzrostu. Zawiera ona także komórki mezenchemalne, a także białe krwinki. Wszystko to razem może być bardzo pomocne w przypadku radzenia sobie z problemem nadmiernego wypadania włosów. Preparat zawierający fibrynę będzie odpowiedni dla osób, które chcą zahamować proces łysienia. W szczególności będzie to odpowiednia kuracja dla osób z nadmiernym wypadaniem włosów w okolicach zakoli oraz tonsury.
W jaki sposób działają czynniki wzrostu zawarte w fibrynie?
Przede wszystkim, bezpośrednio po zabiegu czynniki wzrostu są uwalniane powoli komórek skóry głowy. Mogą one więc działać pobudzająco na te komórki stymulując je do produkcji nowych mieszków włosowych. Następuje biologiczna odnowa tkanek, tworzone są całkiem nowe naczynia krwionośne, zostaje poprawione ukrwienie skóry głowy, która jest zmotywowana do zwiększania gęstości włosów, poprawy ich kondycji przyspieszenia ich wzrostu. Taką kurację z pewnością może polecić niejeden trycholog.
W jaki sposób podawana jest fibryna do skóry głowy?
Technicznie rzecz biorąc, przygotowany jest preparat na bazie próbki z krwi pacjenta. Zostaje on podany do głębokich warstw skóry za pomocą iniekcji. Jest to więc pewien rodzaj mezoterapii. Preparat zostaje wstrzykiwany do miejsc, w których doszło do największego ubytku włosów. Co ciekawe, zabieg z wykorzystaniem fibryny można również wykonywać na skórę twarzy oraz całego ciała. Wówczas fibryna pomaga walczyć z oznakami starzenia się skóry pomagając zlikwidować zmarszczki czy też wypełniać blizny i bruzdy.
Co jeszcze warto wiedzieć zanim poddamy się zabiegowi?
W przypadku zabiegu na skórę głowy, możliwe jest połączenie mezoterapii z fibryną razem z zabiegiem wykorzystującym osocze bogatopłytkowe. Zabiegiem, który można połączyć z fibryną jest także karboksyterapia skóry głowy. Aby faktycznie móc uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu, zaleca się wykonanie minimum trzech takich sesji. Najlepiej jest zastosować odstęp około 3 tygodni pomiędzy pojedynczymi zabiegami, a na pojedynczą sesję należy zarezerwować sobie do około godziny czasu. Możliwe jest też zastosowanie dodatkowej kuracji uzupełniającej z wykorzystaniem dedykowanych dermokosmetyków trychologicznych. Powinny one zostać dobrane przez trychologa po uprzedniej konsultacji w gabinecie lekarskim. Taka kompleksowa terapia może okazać się naprawdę bardzo skuteczna.
Zapoznaj się z ofertą https://centrumzdrowegowlosa.pl/!